המחקר בדק 18 חולים עם כאבי ראש מתח. כל המאפיינים הקליניים של החולים נרשמו והחוקרים השתמשו בלייזרים כדי להעריך את רוך השרירים של הפנים והצוואר.

החולים חולקו לשתי קבוצות. קבוצה אחת טופלה בתרופות אנטי דיכאוניות והשנייה על ידי התקנת מגן פיות שיניים או צלחת נשיכה לתוך הפה. זה ידוע גם מכשיר פנים הפה מחקרים רבים הוכיחו את זה כדי להיות יעיל בחולים רבים.

סוג משמר הפה שהיה בשימוש לא השפיע על השיניים, או את הנשיכה ואת הקלינאים השתמשו בדיבור בדיקות כדי להתאים אותו. מטופלים שטופלו באנטי-דיכאון קיבלו 10 מ”ג ביום של תרופה נוגדת דיכאון הנקראת “amitriptyline”.

בשתי הקבוצות הטיפול הפחית את כאבי ראש המתח עבור החולים. על ההשוואה בין שתי הקבוצות השומר הפה השיניים / קבוצת צלחת לנשוך היו תוצאות הטיפול טוב יותר מאלה שקיבלו את “amitriptyline” נגד דיכאון.

ציונים רכות לייזר עבור כאב ראש מתח היו גם טוב יותר בקבוצה שטופלה עם השן הפה / צלחת השן. אלו שטופלו בתרופות נוגדות דיכאון גם שיפרו ציוני עדינות, אך פחות.

התוצאות של מחקר זה מראות כי רכות שרירים כאב ראש מתח מטופל בצורה יעילה יותר עם שומרי הפה שיניים / צלחות ביס מאשר עם תרופות נגד דיכאון “amitriptyline”.

שני הטיפולים עם זאת, יכול לעשות להפריע אותות כאב לטיפול בסימפטומים כאבי ראש מתח.

© 2008 MRI | All Rights Reserved

Log in with your credentials

Forgot your details?